III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

2023-11-15

III  Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

 

W dniu 07.11.2023r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka na etapie powiatowym, zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, natomiast gospodarzem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. 

W Olimpiadzie uczestniczyli przedstawiciele klasy 0 A i O B. Grupę dziewczynek reprezentowały: Helena Brelska, Karolina Cieślicka, Natalia Kałuża, Julia Palacz, Zofia Dudzińska oraz Lena Krzysztofik. Natomiast grupę chłopców: Gabriel Król, Jakub Łuszczyński, Paweł Mazur, Karol Ptak, Miłosz Frankowski, Krzysztof Rokicki. 

Głównym zadaniem olimpiady jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz przestrzegania zasad fair play w sporcie, rozwój sprawności fizycznej i umiejętności współpracy w zespole oraz dobra zabawa dla przedszkolaków.

Konkurencje sportowe w grupie dzieci 6-letnich odbywały się w następujący sposób:

  • Bieg z pałeczką sztafetową na dystansie 15 metrów z nawrotem za pachołkiem

     i przekazaniem  pałeczki kolejnemu zawodnikowi.

  • Rzut woreczkiem do koła hula-hop oddalonego od dziecka o 3 metry. Każdy uczestnik z drużyny wykonuje po 3 rzuty. Liczy się ilość celnych rzutów do hula-hop  (zaliczamy tylko bezpośrednie trafienie do koła jak również styczność woreczka z kołem hula-hop).
  • Skok z miejsca z odbiciem obunóż dla całej drużyny. Kolejny z zawodników skacze z miejsca, do którego doskoczył jego poprzednik. Liczy się suma odległości wszystkich skoków.
  • Tor przeszkód - dziecko zaczyna bieg, po czym pokonuje pierwszą przeszkodę ustawioną na 4 metrze, tj. przejście pod płotkiem lekkoatletycznym dowolnym sposobem, następnie dobiega do szarfy na 8 metrze, którą musi przełożyć przez siebie dowolnym sposobem dolnym bądź górnym, następnie dobiega i omija pachołek na końcu trasy ustawiony na 15 metrze. Po nawrocie jak najszybciej, nie pokonując już żadnych przeszkód, wraca po linii prostej do swojej drużyny. 

 

Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Zdobyli I miejsce!

Walczyli dzielnie od początku do samego końca. Zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz dyplomem. 

 

Finał III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka planowany jest dnia 16 listopada 2023 r. w Hali Legionów w Kielcach.

Data wprowadzenia 2023-11-15 17:27:25, ilość odsłon 421
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków