Szlachetna paczka

2023-12-22

Stało się już tradycją, iż nasza szkoła aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. W tym roku dzięki zbiórce finansowej wśród nauczycieli, darom przyniesionym przez uczniów, datkom zebranym podczas sprzedaży ciast oraz wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Łopuszno i Miejsko Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łopusznie byliśmy w stanie wspomóc aż dwie rodziny z gminy Łopuszno. Przygotowaliśmy 33 paczki pełne trwałej żywności, środków chemicznych i kosmetycznych, ubrań, pościeli, butów. Spełniliśmy również marzenia o nowych garnkach, patelniach, czajniku, zabawkach.
   Dzięki hojnym i otwartym sercom  darczyńców udało się sprawić, że te święta Bożego Narodzenia dla naszych potrzebujących Rodzin będą obfite i wolne od trosk i smutków.
   Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się sprawić tyle dobra i radości ludziom, którzy nie ze swojej winy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
   Paczki do Rodziny dostarczyliśmy w sobotę, około godziny 15.00. Pan Michał pomagał wnosić paczki do domu, a pani Renata organizowała miejsce na wszystkie pakunki. Nie mogli uwierzyć, że otrzymali aż tyle prezentów. Ich rozpakowywanie dostarczyło im wiele wzruszeń i radości.  Pani Renata bardzo zaskoczona zażartowała, że przez całe życie nie dostali takiej ilości prezentów, co w tym momencie. Największą radość sprawiły im upominki oraz czajnik.  Był to sprzęt, którego naprawdę brakowało im w domu! Ucieszyli się także z butów. Niezwykłe pozytywne emocje Rodziców wzbudziła reakcja synka, który nie do końca rozumiał, co się dzieje, tuląc nowego misia. Małżeństwo stało na środku  wspaniałego bałaganu i nie mogło się nadziwić, że to wszystko jest dla nich. Z chęcią pozostaliśmy jeszcze chwilę z Rodziną, aby z nimi porozmawiać, a potem pożegnaliśmy się z panem Michałem, panią Renatą i ich synkiem Oliwierem. Obecne w tym domu emocje podczas wręczenia paczki pozostaną z nami — wolontariuszami z pewnością na długi czas.
Słowo od Rodziny
Rodzina chciałaby przekazać następujące słowa:
,,Bardzo dziękujemy, że ktoś wyciągnął do nas pomocną dłoń. My się nigdy w życiu nie spodziewaliśmy, że ktoś tak może bezinteresownie pomóc drugiej osobie. Dla nas to wszystko to naprawdę bardzo dużo. "

Słowo od Wolontariusza
Pragnę jako wolontariusz serdecznie podziękować Darczyńcom za zaangażowanie w pomoc rodzinom, które najbardziej tego potrzebują. Jest mi niezmiernie miło, że jest to Rodzina, którą mam się przyjemność zajmować.  Zorganizowali Państwo wsparcie materialne na naprawdę ogromną skalę. Spełnili Państwo wszystkie jej potrzeby, a nawet ponadto. Paczki przygotowane dla Rodziny były na najwyższym poziomie, niczego w nich nie brakowało. Są Państwo wspaniali w tym, co robicie dla drugiego człowieka, czego najlepszym dowodem jest wdzięczność i zadowolenie obdarowanej Rodziny. Cudownie było być w miejscu, gdzie działa się taka magia.

Data wprowadzenia 2023-12-22 11:34:08, ilość odsłon 261
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków