Orszak Trzech Króli

2024-01-15

6 stycznia, jak co roku, ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Jest to nawiązanie do tradycji ulicznych jasełek, wystawianych przez wiele stuleci we Włoszech, Francji i w Polsce. To sposób przeniesienia wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat do współczesności.
Społeczność naszej szkoły bardzo licznie wzięła udział w Orszaku Trzech Króli. Uczniowie klas młodszych i starszych wcielili się w postacie jasełkowe: Świętej Rodziny, aniołów, gwiazdek, pasterzy, śmierci, Heroda, a przede wszystkim Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Cała  szkoła napełniła się kolorowymi i pięknie ucharakteryzowanymi postaciami. Było nas około 80 osób.
Barwny szkolny korowód przemaszerował do kościoła parafialnego na Mszę Św.,  gdzie w pierwszych ławkach zasiedli „nasi przebierańcy”. Po Mszy Św. barwny korowód wyruszył na  ulice Łopuszna wraz z   władzami miasta i mieszkańcami gminy Łopuszno . W radości i śpiewie kolęd nie przeszkodził nam nawet padający deszcz.
Na scenie  czekała już na wszystkich  Święta Rodzina.  Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna,  w której prezentowali się uczniowie naszej szkoły ze scholi dziecięcej  „Boże Nutki”, prowadzonej  przez  s. Iwonę  Łabędzką.
Dziękujemy Dyrekcji, katechetom, nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie Orszaku Trzech Króli.

Link do filmu

https://youtube.com/shorts/_silGgvuj1I

 

Data wprowadzenia 2024-01-15 22:30:39, ilość odsłon 217
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków