Światowy Dzień Ziemi

2024-04-23

 

    Światowy Dzień Ziemi to dobra okazja, by zwrócić szczególną uwagę na kondycję naszej planety i problemy, z jakimi zmaga się na co dzień. Działania uświadamiające skalę tych problemów są niezbędne. Dzięki nim więcej ludzi może się zaangażować w ratowanie środowiska lub przynajmniej ograniczyć swój negatywny wpływ w codziennym życiu. 

    Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole zostały zorganizowane różne akcje, których celem było promowanie ochrony środowiska i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.  

W ramach tych akcji w szkole pojawiła się gazetka na temat pozytywnych działań proekologicznych, na korytarzach i drzwiach wejściowych do sal lekcyjnych zawisły hasła, których celem było zachęcenie uczniów do bardziej ekologicznego sposobu życia i wspólnej troski o środowisko.

    W poniedziałek 22 kwietnia uczniowie szkoły wraz z opiekunami, wyposażeni w odpowiednie rękawiczki i worki, udali się w wybrane miejsca Łopuszna (wzgórze Trzech Krzyży, łopuszański skwerek i przyległe do niego ulice, cmentarz parafialny), by wysprzątać nagromadzone śmieci i odpady pozimowe. Dzieci z klas najmłodszych zajęły się terenem wokół szkoły, natomiast starsi uczniowie poszli w pozostałe miejsca. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem - widać było, że zależy im na losie naszej planety.

Zapraszamy na fotorelację z podjętych działań.                  

Data wprowadzenia 2024-04-23 07:14:19, ilość odsłon 390
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków