SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

2024-05-16

SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI ZA NAMI

 

W ubiegłym tygodniu w dniach 06.05.2024 r.- 10.05.2024 r. obchodziliśmy Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem ,,Świadomość to zdrowie”. Każdy dzień był pełen różnych inicjatyw i akcji, w które zaangażowani byli uczniowie i nauczyciele. Podczas całego tygodnia uczniowie mieli okazję między innymi obejrzeć spektakle profilaktyczne, wziąć udział w akcji “poczta życzliwości” oraz zaprezentować swoje talenty i pasje podczas szkolnego konkursu ,,Mam talent”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Ponadto uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu ze strażakiem z OSP w Łopusznie, który zadbał o profilaktykę z zakresu bezpieczeństwa i wziąć udział w konkursie na najlepszy plakat dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Z kolei uczniowie klas IV-VIII wykazali się kreatywnością w konkursie na najlepsze hasło dotyczące walki z cyberprzemocą i cyberprzestępczością oraz wzięli udział w konkursie na Szkolnego Poliglotę. Oddziały Przedszkolne również przyłączyły się do Szkolnego Tygodnia Profilaktyki i uczestniczyły w spotkaniu z panią stomatolog, która przybliżyła dzieciom, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Rodzice uczniów naszej szkoły także zostali objęci profilaktyką z zakresu zdrowia psychicznego i mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu prowadzonym przez szkolną psycholog i pedagogów na temat trudności emocjonalnych dzieci i młodzieży, gdzie była szansa na konsultacje i wspólną rozmowę.

 

Ostatniego dnia Szkolnego Tygodnia Profilaktyki odbył się uroczysty apel podsumowujący cały tydzień pełen oddziaływań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego i fizycznego, prawidłowych relacji rówieśniczych i szerzenia świadomości o swoich mocnych stronach. Podczas podsumowania wyróżniono osoby w szkolnym konkursie ,,Mam talent”, które miały okazję ponownie zaprezentować swój talent przed całą społecznością szkolną. Ponadto Pan Dyrektor osobiście wręczał nagrody i dyplomy wszystkim osobom wyróżnionym, które pojawiły się na uroczystości wraz z rodzicami. Wszyscy uczestnicy konkursu także mogli liczyć na dyplom i drobny upominek.

W konkursie ,,Mam talent” w kategorii klas I-III najlepsza okazała się Bogumiła Ratka z kl. II a, która zaprezentowała umiejętności akrobatyczne, II miejsce egzekwo zajęła Zofia Kozieł z kl. II a, która zaśpiewała piosenkę pt.: ,,Wiara w siebie” oraz Przemysław Rydz z kl. III b, który zachwycił układaniem kostki rubika. III miejsce zajęła Jagoda Kozubek z kl. I c, która zaczarowała publiczność grą na pianinie i śpiewem. Ponadto wyróżnione osoby to: Diana Zawadzka z kl. Ia, Antoni Bober z I b, Antonina Dedek i Hanna Cegieła z II c, Jakub Stefański z I a i Ula Piaszczyk z II b.

W kategorii klas IV-VIII I miejsce zdobyła Zofia Wójcik z kl. IV a prezentując taneczny talent, II miejsce egzekwo zajął Filip Więckowski z kl. IV a, który zachwycił grą na gitarze elektrycznej oraz Artur Ernestowicz z kl. V c, który zagrał na pianinie. Miejsce III zajęła 7- osobowa grupa z klasy IV c, która zaprezentowała choreografię do piosenki ,,Scam’’ w składzie: Roksana Kozieł, Anna Rówińska, Wiktoria Golańska, Lena Przybylska, Antonina Mikietyn, Ewa Kowalczyk i Eryk Soboń. Wyróżnione osoby to: Bartłomiej Komisarczyk oraz Mateusz Gad z kl. V b, Liliana Mogielska i Magdalena Tkacz z kl. VII b oraz Blanka Kowalska z kl. V b. Podczas podsumowania rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat. I miejsce zajęła klasa II b, II miejsce klasa II a oraz III miejsce klasa I a. Najlepsze hasło dotyczące walki z cyberprzemocą ułożyła klasa VI b.

W konkursie na Szkolnego Poliglotę I miejsce zajęła Liliana Mogielska z kl.VII b, II miejsce Dominika Sobczyk z kl. VII c oraz III miejsce Weronika Biała z kl. VIII.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w inicjatywy Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Liczymy na takie samo zaangażowanie podczas Szkolnego Tygodnia Profilaktyki w kolejnym roku szkolnym.

psycholog szkolny

Wiktoria Wicher

 

 

Data wprowadzenia 2024-05-16 11:17:48, ilość odsłon 298
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków