Jan Paweł II – Patron naszej szkoły

2024-06-05

Jan Paweł II – Patron naszej szkoły

Patron – to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza uczniów w świat wartości. To osoba, która swoim życiem daje przykład, wskazania – co robić, jak żyć, jak postępować? To wielki zaszczyt mieć takiego Patrona, ale też zobowiązanie.

Jan Paweł II jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów.

29 maja obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Świętego Jana Pawła II. Szkolna uroczystość rozpoczęła się od uczestnictwa całej społeczności szkolnej we mszy świętej,  której przewodniczył i głosił Boże Słowo, Ksiądz Proboszcz Karol Stach. Po mszy świętej młodzi artyści zaprezentowali program słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Z powagą i szacunkiem uczniowie kl. IIc wygłosili wiersze i przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia papieża Polaka. Zespół  Boże Nutki pod przewodnictwem, s. Iwony Łabędzkiej wykonał utwory wokalne. Całość dopełniła prezentacja w której wykorzystano zdjęcia z życia naszego Patrona. Uczniowie zakończyli występ radosną piosenką o dziecięcej wierze, wyśpiewali za co kochają i szanują Jana Pawła II.

 

Data wprowadzenia 2024-06-05 12:20:51, ilość odsłon 196
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków