BIEG PO UŚMIECH

2024-06-19

 

BIEG PO UŚMIECH

 

 14 czerwca to wyjątkowy dzień. W Józefinie - w sielskiej scenerii i przy pięknej, słonecznej pogodzie - odbył się I Bieg dla Podopiecznych Domu Samopomocy. Akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy na budowę ogrodu sensorycznego - specjalnie zaprojektowanego dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

 

W tym wspaniałym przedsięwzięciu licznie wzięli udział wychowankowie naszej szkoły - trzydziestu siedmiu uczniów klas 5-7. Bez większych trudności pokonali oni dystans dwóch kilometrów, biegnąc „po uśmiech”. A ten gościł na twarzach podopiecznych domu przez cały dzień. Po dotarciu do mety wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi stanęli na podium i zostali uhonorowani medalami. Oto nagrodzeni:

 

I.   Magdalena Szczepara, Przemysław Kowalczyk

II. Lena Rowińska, Maciej Pawłowski

III. Lena Hejduk, Michał Topolski

 

Resztę przedpołudnia spędziliśmy niezwykle miło przy dźwiękach muzyki, grillu, popcornie, wacie cukrowej i przepysznych przekąskach przygotowanych przez samych podopiecznych domu.

 

Mamy nadzieję, że ta rodzinna atmosfera, wydzielone podczas biegu endorfiny i satysfakcja będą wystarczającą motywacją dla uczniów, aby także w kolejnym roku działać w szeregach Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 

Udział uczniów w biegu został sfinansowany ze środków Rady Rodziców i Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły.

 

Wydarzenie opisano i opatrzono fotorelacją na stronie internetowej Echa Dnia, link poniżej:

 

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ponad-sto-osob-pobieglo-aby-wesprzec-dom-samopomocy-w-jozefinie-w-gminie-lopuszno-zobaczcie-zdjecia-ze-wspanialej-akcji/ar/c2-18606513?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1nLxGywRG65rSqwJqyTucQpmnyIBFNyt-zB-5fOTFbu1jucDrrXqquKjI_aem_8g7aMM2imScfZQKxQ1JC8A

 

Szkolny Klub Wolontariatu 

Data wprowadzenia 2024-06-19 06:30:07, ilość odsłon 140
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków