Nasza szkoła otrzymała kolejną Różową Skrzyneczkę

2024-06-19

Organizacje pozarządowe to również działania dla edukacji.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łopusznie zdaje sobie sprawę, jak wiele dziewcząt potrzebuje wsparcia podczas okresu właśnie w szkole. Pozyskanie Różowej Skrzynki to efekt działania i współpracy na linii Szkoła i organizacje pozarządowe. To oddolna inicjatywa Fundacji speCtrum, Związku KGW Powiatu Kieleckiego i Stowarzyszenia AGRO-IMPULS, dla których ważna jest sprawa edukacji  dotycząca wykluczenia i tabu menstruacyjnego.

To działanie na rzecz powszechnego dostępu uczennic w szkole do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni szkolnej, gdzie spędzają znaczną część czasu w ciągu dnia.

Dzięki aktywności społecznej na poziomie krajowym wspomnianych organizacji była możliwość wyjazdu i wzięcia udziału w Święcie Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku na przełomie maja i czerwca 2024 r. To właśnie tam podczas działań w Strefie Społecznej wśród innych ponad 200 organizacji pozarządowych z całego kraju pozyskano Różowe Skrzynki z Fundacji Gdańskiej.

Dziś Różową Skrzynkę z pełnym wyposażeniem na rzecz społeczności szkolnej w Łopusznie na ręce Pana Dyrektora Krzysztofa Kumańskiego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Katarzyny Korskiej  przekazał Koordynator działań Związku KGW Powiatu Kieleckiego Pan Mariusz Brelski.

Data wprowadzenia 2024-06-19 10:23:29, ilość odsłon 205
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków