Ogólnopolskie Biegi Przełajowe

2010-10-15

2 października 2010 roku w Wolborzu (woj. łódzkie) odbyły się XV Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS. Na trasach biegowych stanęło blisko 1000 osób z całego kraju rywalizujących ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Naszą gminę reprezentowała 12 osobowa grupa uczniów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „LIDER” mieszczącego się przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie. Wśród nich najwyżej uplasowała się Marta Paczkowska, która w biegu na dystansie 600m zajęła II miejsce.

Klasyfikacja końcowa pozostałych zawodników, którzy znaleźli się w pierwszej szóstce:

-Kat. Dziewczęta rocznik 2000
Agnieszka Wawrzoła - VI miejsce

-Kat. Dziewczęta rocznik 1996-1995
Katarzyna Gliścińska – VI miejsce

-Kat. Mężczyźni rocznik 1990 i starsi
Łukasz Wożniak – V miejsce

Uczniowie otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.

Pozostałe zawodniczki: Dominika Szwarc, Izabela Rauner, Katarzyna Bernat, Patrycja Bębacz, Karolina Rudzińska, Barbara Palacz, Olga Kozieł, Anna Paczkowska, mimo ogromnej konkurencji znalazły się na wysokich punktowanych miejscach. Nadmienić należy, że sportowcy z UKS „LIDER” zdobyli najwięcej punktów dla woj. świętokrzyskiego, co w punktacji generalnej dało naszemu województwu III miejsce, a naszej gminie wysokie IX miejsce.

Data wprowadzenia 2010-10-15 13:10:54, ilość odsłon 535